שאיבת מינרלים, אמולסיות, שפכי מזוט ותשטיפים

מפעלי תעשייה, מזון, מאפיות, מוסכים ועוד מגוון עסקים רחב עושים שימוש במגוון שמנים מינרלים במהלך תהליכי הייצור והתפעול השונים. מינרלים אלו הנחשבים למזהמים ואינם מותרים להזרמה למערכות הביוב וניקוז. הם נאגרים במיכלים שונים שעליהם לעבור שאיבת מינרלים אחת לתקופה בהתאם לתקנות המשרד להגנת הסביבה.

מדוע יש לשאוב את המינרלים?

שמנים מינרלים אינם מתמוססים במים. על כן הזרמתם למערכות הביוב והניקוז עשויה להוביל להצטברותם על דפנות הצנרת ולבסוף לסתימה מלאה של הצנרת אשר בתורה תוביל להצפת מי שופכין. לאור זאת, תוקנו תקנות המחייבות את כל המוסדות (מפעלים, מאפיות, מוסכים ולמעשה כל מי שעושה שימוש בשמנים מינרליים) לאגור את המינרלים במיכלים ייעודיים ונפרדים ממערכות הניקוז והביוב, כאשר בחלק מהמקרים נעשה שימוש במפרידי שמנים אשר מפרידים את השמנים המינרלים ממי השופכין. הפתרון – שאיבת מינרלים, אמולסיות, שפכי מזוט ותשטיפים.

כיצד עושים פעולת השאיבה מתבצעת?

הפעולה מתבצעת באמצעות ביובית. זוהי משאית הנושאת מיכל לאיסוף החומרים ובאמצעות משאבות עוצמתיות, שואב מפעיל הביובית את השמנים המינרלים אל המיכל. פעולה זאת מאפשרת מעבר לאיסוף החומרים המזהמים, מנקה את המיכל (מוזרמים מים בלחץ גבוה על מנת לנקות את המיכל). על ידי כך מאפשרת את המשך השימוש במיכל האיסוף בעתיד תוך שמירה על תקינותו.

שירות שאיבת מינרלים מסוגים שונים – גרין סאן

חברת "גרין סאן" מתמחה בשאיבת מינרלים, שומנים ושאר שפכים תעשייתיים ממיכלי איסוף שפכים ובורות שמן. החברה מחזיקה בכל האישורים הנדרשים ומעמידה צוותים מקצועיים ומיומנים בעלי ציוד איכותי לביצוע הפעולה. את הפעולה אנו מבצעים באמצעות ביוביות המאושרות להובלת חומ"ס. הביובית עומדות בתקן של משרד התחבורה ובאישור המשרד להגנת הסביבה. מפעילי הביוביות הם בעלי הכשרה והיתר לעבוד עם חומ"ס. לקבלת פרטים נוספים וייעוץ נא ליצור איתנו קשר.

דילוג לתוכן