שאיבת חניונים

זה קורה בכל חורף מחדש. הגשמים יורדים בכל רחבי הארץ בעוצמות חזקות והתשתיות הביוב והניקוז לעתים רבות (רבות מדי) אינן מצליחות להתמודד עם כמות כה גדולה של מי גשמים בפרק זמן כה קצר. חניונים רבים ממוקמים כיום מתחת לפני הקרקע מתוך מטרה לנצל את שטח המבנה ככל הניתן. הבעיה היא שבעונת החורף, חניונים רבים מוצפים ממגוון סיבות. הפיתרון: שאיבת חניונים תת קרקעיים.

מהן הסיבות להצפות?

כמו בכל דבר בחיים, יש קשר הדוק של סיבה ותוצאה למקרים של הצפות בכלל והצפות בחניונים בפרט. תכנון לקוי ו/או לא מקצועי של המהנדס, בנייה מחומרים לא איכותיים בצל תרבות ה"סמוך עליי, יהיה בסדר" הכל-כך ישראלית, מהווים גורם עקיף או ישיר להצפות במקרים של גשמים מרובים. אם ננסה פחות להחמיר עם מהנדסי ופועלי ישראל, נוכל לנתח את התופעה מבלי לחפש אשמים – האקלים. האקלים הישראלי הוא ים תיכוני ואיננו טרופי, וככזה, הבנייה בישראל אינה ערוכה להתמודד עם הצפות ענק כמו במקומות טרופיים, ועל כן, כל גשם "טרופי" מפתיע את התשתיות בארץ, והרי לכם התוצאות. חניונים תת קרקעיים יהיו הראשונים להינזק, שכן מים מחפשים את המקום הנמוך ביותר לרדת אליו. הפתרון – שאיבת חניונים.

שאיבה מחניון אל מול שאיבה "רגילה"

לאחר שניתחנו את הסיבות לתופעת ההצפות בחניונים תת קרקעיים, נעבור לפתרון בעיית הצפת החניונים. כמובן שההעדפה הראשונה בחשיבותה היא להיות ערוכים מראש לגשמים והצפות ולתכנן ולבנות את מערכת החניון בהתאם, אך במקרי חירום יש להזמין קבלן ביוב המתמחה בשאיבת חניונים במהירות ככל הניתן.

שאיבת הצפות מחניון שונה במהותה משאיבה רגילה, ממספר סיבות. ראשית, הגישה לחניון היא מורכבת – השאיבה נעשית באמצעות ביוביות לחניונים. מדובר בביובית נמוכה לחניונים ייעודית אשר גודלה מאפשר להיכנס לחניונים תת קרקעיים אשר לרוב קיימת בהם מגבלת גובה. דרך נוספת היא באמצעות משאבות נגררות בעלות הספק שאיבה גדול. שנית, קצב המים המהיר אינו נחלש או מאט לבקשת הצוות, והפגיעה בתשתיות ובחשמל ניכרת ומסוכנת.

שירות שאיבת חניונים – גרין סאן

חברת ״גרין סאן״ מתמחה בשאיבות חניונים, גם במקרי חירום, וזמינים עבורכם 24/7. דוגמה בולטת לשירות שאיבת חניונים שהחברה ביצעה, ניתן למצוא בחניון התת קרקעי של קניון נהריה. החניון אשר הוצף לחלוטין במהלך עונת חורף 2020. חברת גרין סאן ביצעה את פעולות שאיבת החניון בקניון ארנה. שימוש בביוביות חניונים ייעודיות ומשאבות נגררות בעלות הספק שאיבה גדול במיוחד הוביל לטיפול מהיר ומוצלח. לפרטים נוספים ניתן ליצור איתנו קשר.

דילוג לתוכן