סוגי ביוביות והשימוש בהן

הסבר על סוגי ביוביות ועל התפקיד החשוב שלהן בשמירה על איכות החיים שלנו ובטיפול בתקלות דחופות במערכת האינסטלציה.

הביובית היא אחד הכלים החשובים ביותר לשמירה על איכות החיים שלנו. זוהי קביעה לא מוגזמת אם מבינים שמדובר בשירות שלו אנחנו זקוקים במצב של דליפות ביוב. ביוביות הן משאיות בעלות מכל שאיבה ומשאבה גדולים. לביובית יכולת הזרמת מים או חומר אחר בלחץ גבוה, עם מנגנון התחברות נוח ואיכותי למערכות שונות של צנרת וביוב ועם פיה נוחה לשימוש עבור שאיבה.

כשאנו סובלים ממצבים של דליפה חמורה במיוחד במערכת הביוב שלנו, כתוצאה של סתימה, נזילה או כל סיבה אחרת, הביוביות הן הכלי שמאפשר לנו להשתלט על המצב כשהן מטפלות בבעיה המידית ושואבות את המים או השפכים שצפים על פני השטח, ובנוסף גם פותחות את הסתימה או בעיות רבות אחרות על ידי הזרמת מים בלחץ גבוה במיוחד. ישנן מגוון סוגי ביוביות. לא כל הביוביות זהות האחת לשנייה. קיימים הבדלים מהותיים באופי השירות ובסוג והיקף העבודה שסוגים שונים של ביוביות יכולים לבצע. כעת נבין אילו סוגים קיימים ואילו תפקידים הם מבצעים בשמירה על תקינות מערכות הצנרת שלנו.

אילו סוגי ביובית קיימים, ואילו שירותים מתבצעים בצורה הטובה ביותר על ידי כל סוג?

  • סוגים שונים של ביוביות נבדלים האחד מהשני בנתונים הטכניים שלהם. נתונים אלה משפיעים על יכולת השאיבה שלהם ועל התאמתם לצרכים שונים ולמסגרות שונות של תקלות ושירותים. בתור התחלה ישנו הבדל בלחץ העבודה של המשאבות, כשהמשאבה הבסיסית עובדת בלחץ של 100 אטמוספירות ומשאבות חזקות במיוחד עובדות בעוצמה רבה מאוד של 700 אטמוספירות לחץ. בהתאם לכך מושפעת ספיקת המשאבה, שיכולה לנוע בין 100 ליטר לדקה ועד ל-700 ליטר לדקה. משאבת היניקה עצמה מגיעה להספקים של 45,000 ליטר לדקה.
  • עוד פרמטר שמשפיע על ביובית ועל ההתאמה שלה למשימות שונות הוא המשאית עצמה שמשמשת אותו למטרה זו. כאמור, ביוביות שונות יכולות להיבדל האחת מהשנייה בסוג המשאית ובאיכות המשאית. גורם נוסף המבדיל בין הסוגים השונים מתבטא בהנעת העזר של הכוח השואב במשאית. כוח שואב המבוסס על מנוע דיזל חסכוני ונותן תוצאות איכותיות בשאיבות בקנה מידה קטן עד בינוני. עבור משימות מאתגרות יותר אנחנו צריכים מנוע עזר חזק יותר. משאבה בעלת מנוע PTO תייצר כח שאיבה רב יותר. כמובן שהמשאית תהיה מלווה גם במיכל אחסון גדול ואיכותי כיאה להיקף השירות שנחוץ לה.
  • דגמי הביוביות השונים נבדלים האחד מהשני בהיקף העבודה שלהם. כמו כן, התאמתם לסוג העבודה משתנה בין השאר בגלל עוצמתם והמשקל שהם נושאים עימם. ביוביות נמוכות לחניונים נפוצות ורלוונטיות בעיקר עבור מקומות קשים להגעה עם מגבלות גובה כגון חניונים וללקוחות פרטיים שצריכים שירות פרטי של פתיחת סתימות או של שטיפת צינורות ושאיבתם. ביוביות של 12 ו-15 טון משמשות בעיקר מפעלים תעשייתיים בקנה מידה בינוני עד גדול. עבור משימות מאתגרות עוד יותר קיימות ביוביות גדולות של 26 טון ושל 32 טון.

הבדלים נוספים בין סוגי ביוביות נובעים מהשימוש והיעילות של הביוביות לשימוש ספציפי. כך לדוגמה נוכל למצוא גם ביובית ייעודיות עבור שאיבת חניונים או ממרחבים מוגבלים ונמוכים בהתאם.

כשאתם צריכים ביוביות, אתם זקוקים לשירות המקצועי של גרין סאן מקבוצת מעוף

גרין סאן מהווה את הפתרון האיכותי ביותר בכל הנוגע לשירותי ביובית. אנו מחזיקים מגוון סוגי ביוביות לכל מטרה. אנו מתאימים את הביובית לאופי השירות ולצרכי הלקוח. גרין סאן תמיד כאן בשבילכם.

דילוג לתוכן