סוגי ביוביות והשימוש בהן

הסבר קצר על ביוביות ועל התפקיד החשוב שלהן בשמירה על איכות החיים שלנו ובטיפול בתקלות דחופות במערכת האינסטלציה
הביובית היא אחד הכלים החשובים ביותר לשמירה על איכות החיים שלנו, וזוהי קביעה לא מוגזמת כלל וכלל אם מבינים שמדובר בשירות שלו אנחנו זקוקים במצב של דליפות ביוב. ביוביות, במצבן הקלאסי והמוכר ביותר, הן משאיות בעלות מכל שאיבה ומשאבה גדולים וחזקים במיוחד ויכולת הזרמת מים או חומר אחר בלחץ גבוה, עם מנגנון התחברות נוח ואיכותי למערכות שונות של צנרת וביוב ועם פיה נוחה לשימוש עבור שאיבה.
כך למעשה כשאנחנו סובלים ממצבים של דליפה חמורה במיוחד במערכת הביוב שלנו, כתוצאה של סתימה, נזילה או כל סיבה אחרת, הביוביות הן הכלי שמאפשר לנו להשתלט על המצב כשהן מטפלות בבעיה המידית ושואבות את המים או השפכים שצפים על פני השטח, ובנוסף גם פותחות את הסתימה או בעיות רבות אחרות על ידי הזרמת מים בלחץ גבוה במיוחד. לא כל הביוביות זהות האחת לשנייה וקיימים הבדלים מהותיים באופי השירות ובסוג והיקף העבודה שסוגים שונים של ביוביות יכולים לבצע, וכעת נבין אילו סוגים קיימים ואילו תפקידים הם מבצעים בשמירה על תקינות מערכות הצנרת שלנו וחיי היום יום שלנו.

אילו סוגים שונים של ביובית קיימים, ואילו שירותים מתבצעים בצורה הטובה ביותר על ידי כל סוג?

  • באופן כללי, סוגים שונים של ביוביות נבדלים האחד מהשני בנתונים הטכניים שלהם, שהם אלה שמשפיעים על יכולת השאיבה שלהם ועל ההתאמה שלהם לצרכים שונים ולמסגרות שונות של תקלות ושירותים. בתור התחלה ישנו הבדל בלחץ העבודה של המשאבות, כשהמשאבה הבסיסית עובדת בלחץ של 100 אטמוספירות ומשאבות חזקות במיוחד עובדות בעוצמה רבה מאוד של 700 אטמוספירות לחץ. בהתאם לכך כמובן מושפעת ספיקת המשאבה, שיכולה לנוע בין 100 ליטר לדקה ועד ל-700 ליטר לדקה. משאבת היניקה עצמה מגיעה להספקים של 45,000 ליטר לדקה.
  • עוד פרמטר שמשפיע על ביובית ועל ההתאמה שלה למשימות שונות הוא המשאית עצמה שמשמשת אותו למטרה זו. ביוביות שונות יכולות להיבדל האחת מהשנייה בסוג המשאית ובאיכות המשאית, ובנוסף גם בהנעת העזר של הכוח השואב במשאית. כוח שואב המבוסס על מנוע דיזל חסכוני ונותן תוצאות איכותיות בשאיבות בקנה מידה קטן עד בינוני. עבור משימות מעט מאתגרות יותר אנחנו צריכים מנוע עזר חזק יותר, דוגמת משאבת מונעת PTO, וכמובן שהמשאית תהיה מלווה גם במיכל אחסון גדול ואיכותי כיאה להיקף השירות שנחוץ לה.
  • דגמי הביוביות השונים נבדלים מאוד האחד מהשני בהיקף העבודה שלהם, ובין השאר גם בגלל עוצמתם והמשקל שהם נושאים עימם. ביוביות פשוטות של 7.5 נפוצות ורלוונטיות בעיקר עבור לקוחות פרטיים שצריכים שירות פרטי של פתיחת סתימות או של שטיפת צינורות ושאיבתם. ביוביות של 12 ו-15 טון משמשות בעיקר מפעלים תעשייתיים בקנה מידה בינוני עד גדול. עבור משימות מאתגרות עוד יותר קיימות ביוביות גם של 26 טון ושל 32 טון.

עוד הבדלים בין סוגי ביוביות נובעים מהשימוש והיעילות של הביוביות לשימוש ספציפי. כך לדוגמה נוכל למצוא גם ביובית עם גג נמוך בשביל שאיבות מחניונים או ממרחבים מוגבלים ונמוכים בהתאם.

כשאתם צריכים ביוביות, אתם זקוקים לשירות המקצועי של גרין סאן מקבוצת מעוף

גרין סאן (מקבוצת מעוף) מהווה את הפתרון האיכותי ביותר בכל הנוגע לשירותי ביובית שונים, לכל מטרה ובהתאמה אידאלית של אופי השירות וזמן הטיפול לצורך המדויק של הלקוח.
גרין סאן תמיד כאן בשבילכם.

דילוג לתוכן