ניקוי מיכלים

מגוון רחב של מפעלים, תעשיות ובתי חרושת מתחומים שונים עושים שימוש יומיומי במיכלי איסוף, למטרות שונות. החומרים השונים שמיוצרים בתעשיות הללו נועדו לשינוע, אחסון ממושך או מחזור. יש להקפיד על ניקוי מיכלים אלו בתדירות מסוימת, כחלק מהתחזוקה השוטפת.

מהו ניקוי מיכלים?

בתעשיות השונות בכלל (תעשיות המזון, מרכזים לוגיסטיים, קיבוצים, מושבים) ובתעשיית הכימיקלים בפרט, קיימת חשיבות רבה לניקוי תדיר של מיכלי האחסון. ככלל, לא ניתן לעשות שימוש במיכלי האחסון – המקובעים לקרקע או אלו שנועדו לשינוע – ללא ניקוי יסודי ומקצועי. התהליך נועד להבטיח שלא נותרו במיכלים משקעים, שאריות, פסולת וחומרים קודמים שאוחסנו שם, וזאת על מנת לאחסן חומרים נוספים למשך תקופה נוספת, שכן הימצאותם עלולה לפגום באיכות המוצר או אף להזיק לבריאות המשתמשים. כשמדובר במיכלים מתעשיית הכימיקלים והדלק, הדבר אף עלול להוות סכנת חיים ממשית. על כן, קיים הצורך לבצע ניקוי מיכלים מקצועי ויסודי שנעשה על ידי בעלי מקצוע מנוסים.

כיצד ניקוי מיכלים מתבצע?

לצורך פעולת הניקיון עומדות לרשות בעלי המקצוע מספר טכנולוגיות ושיטות המשתנות, כמובן, לפי הצורך. מיכלים בתעשייה מגיעים בגדלים שונים, נועדו למטרות שונות ומאחסנים חומרים מסוגים שונים. על כן לפני כל עבודה מוכרחים דבר ראשון להתאים את השיטה והציוד לאופי העבודה. כמו כן, יש מיכלים שהגישה אליהם אינה מאפשרת שימוש בציוד מסוים ועל כן מוכרחים לעשות שימוש בציוד אחר. חלק ניכר מהמיכלים ניתן לנקות באמצעות ביובית.
בחלק מהמיכלים נדרשת כניסה פיזית של המפעילים לתוך המיכל עצמו. כניסה זו דורשת ציוד מיגון ובטיחות כגון מנ"פים, מיגון מיוחד, מתקני הרמה ועוד.

שירותי ניקיון למיכלים – גרין סאן

אנו בחברת ״גרין סאן״ בעלי ניסיון וותק בשירותי ניקיון למיכלים. השירות מתבצע באופן המקצועי והאמין ביותר. לרשותנו עומדת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ונשמח לבצע עבורכם ניקיון מקצועי תוך שירות ללא רבב. לפרטים נוספים ניתן ליצור איתנו קשר.

דילוג לתוכן