ביובית
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאיבת בורות שומן

 
 
בורות אלה נחפרים על מנת להפריד בין השומן ובין המים שנמצאים במי הביוב על מנת שהשומן לא יסתום את צנרת הביוב. אם לא מבצעים שאיבת שומן בזמן, השומן צף, מצטבר מעל המים, חודר אל צינור הכניסה לבור וסותם אותו. התוצאה: סתימה במערכת הביוב שמחייבת הזמנת ביובית לאזור.

על מנת להימנע ממצבים שכאלה, חשוב מאוד לדאוג לבצע שאיבת שומן בין פעם בשבועיים לפעם בחודש, ולוודא שהעבודה מתבצעת על ידי חברה המתמחה בתחום. חשוב לוודא שיש ברשותה את הציוד הדרוש – מכלית מיוחדת, אשר שואבת את כל השומן ולאחר מכן שוטפת את הבור באמצעות לחץ מים גבוה. בדרך זו הבור נשאר נקי לחלוטין משאריות שומן, וניתן להמשיך כרגיל, בלי לחשוש מסתימה במערכת.
 
 
 
שאיבת בורות שומן
 
 
 
 

 

שאיבת בורות שומן - חשיבות ודרכי ביצוע

 
עסקים ומפעלים רבים ידועים כ"מייצרי שומן", ביניהם ניתן למצוא מסעדות, בתי עסק שעובדים עם שמנים כגון תחנות דלק, מוסכים בתי מלון וכמובן מפעלי תעשייה. השומן מהווה קשת רחבה ביותר של חומרים שעלולים לפגום בצינורות הביוב הרגילים של אותם עסקים ומפעלים ובסופו של דבר לגרום לסתימתם. 

מסיבה זו נהוג להעביר את פסולת השומן לבורות מיוחדים, שם היא מצטברת עד לשאיבתה ופינויה למקום מוסדר. להלן הרחבה על הדרך שבה מבצעים שאיבת בורות שומן ומידע נוסף על החשיבות העצומה של הבורות הללו.

 

מהם בורות שומן? ומדוע הם חשובים כל כך?

 
בורות שומן הינם מתקנים מיוחדים בנפחים ועומקים משתנים שנועדו לבצע הפרדה של השומן מהמים בדרך של הפרדת פאזות טבעית. אל בורות אלו מושלכת פסולת שומנית שמהולה בדרך כלל במים, המים יורדים כלפי מטה ומתנקזים דרך צינור הביוב ואילו השומן מצטבר בחלק העליון וממתין לשאיבתו על ידי גורמים מקצועיים. מדוע לא ניתן להזרים את השומן לביוב?

ובכן, השומן הינו קל מהמים ולכן מהווה סכנה מתמדת לתקינותה של כל מערכת ביוב שבה הוא זורם. הוא צף, מפריע לזרימת המים ועשוי לסתום את צינור הביוב. שומנים רבים אשר באים במגע עם מים אף יוצרים קצף שמגביר את הסיכוי לסתימת מערכת הביוב.

יש לציין כי הצורך בשאיבת בורות השומן נועד לא רק לשם מניעת סתימות אלא מתבקש גם לצרכי בריאות הציבור ובהתאם לחוק, שכן שמנים רבים הינם רעילים והשלכתם לביוב מהווה עבירה לכל עניין ודבר. לכן גם כל כך חשוב לבצע שאיבת בורות שומן באופן תקופתי ולהיפטר מהמפגע הרעיל בהקדם. 

 

כיצד מתבעת שאיבת בורות שומן?

 
שאיבת בורות שומן מתבצעת על ידי משאבה רבת עוצמה הקרויה ביובית.

הביובית היא משאבה חזקה הממוקמת על גבי כלי רכב שנושא על גבו גם מיכל לאיסוף הפסולת בנפחים משתנים ובהתאם לסוג הרכב ומשקל ההעמסה המקסימלי. באמצעות הביובית ניתן לשאוב את כל תכולת בור השומן עד שהוא מתרוקן.

כיצד הדבר מתבצע בפועל? ובכן, כדי לנקות את בור השומן ולהכינו להפרדה הבאה, יש לשטוף בלחץ את כל שאריות השומן והלכלוך שהצטברו שם.

על מנת לעשות כן, משתמשים בביובית בעלת משאבה שיכולה גם להסניק את המים ולא רק לשאוף.

למעשה, המשאבה "דוחפת" מים אל תוך בור הספיגה הריק בלחץ גבוה ולאחר מכן שואבת שוב את תכולתו. ניתן לחזור על פעולה זו עד שבור הספיגה נקי לגמרי. 

 

 

מה שאתם צריכים לעשות

 
יש לבחור בצוות ביובית מנוסה ביותר לביצוע שאיבת בורות שומן כך שהמלאכה תתבצע באופן מקצועי ומהיר מבלי להפריע לזרימת העבודה התקינה במתחם, ועדיין תותיר את הבור ריק ונקי.

חברת גרין סאן - מקבוצת מעוף תשמח לעמוד לשירותכם עם שירות שאיבת בורות שומן, כמו גם לחברה שלל שירותי ביוב שונים.


צרו עמנו קשר עוד היום לקבל המידע המלא בנושא בטלפון 04-8727215

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טירת הכרמל מיקוד 3912002, ת.ד. 2112 | טל': 8727215 – 04 | פקס: 8727216 -  04 | דוא"ל:    green@maof-group.co.il